Sosyal Sorumluluk Projelerimiz

Tekhnelogos olarak, ‘’İnsana ve Doğaya Saygı’’ kavramlarını özünde bulunduran teknolojilerimiz ile kendimizi geliştirirken, sosyal sorumluluklarımızı da yerine getirmeye gayret ediyoruz. Amacımız, kurum kültürümüzde yer alan kurumsal sosyal sorumluluk ilkeleri çerçevesinde topluma farkındalık ve fayda sağlamaktır.

İstanbul Cezeri Müzesi Sponsorluğu

Tekhnelogos; mühendislik, robotik, yapay zeka projeleri, yayıncılık, e-ticaret ve müze & bilim merkezi çalışmaları gibi pek çok endüstriyi kapsayan bir grubun ana şirketi olarak İstanbul Cezeri Müzesi projesine finansal açıdan büyük ölçüde sponsorluk sağlamakta hem de içerik olarak animasyon ve uygulamaları da hazırlayarak katkıda bulunmakta. Cezeri’nin Kitab-ül Hiyel adlı eserinin Arapça'dan çevirisi bu konudaki ilk sosyal sorumluluk projemizdi. Aslına uygun ölçülerde, aslına tamamen uygun malzeme ve yapım teknikleriyle günümüze dek hiçbir surette ulaşmamış makinelerin teknik ve mekanik çizimlerini de yaparak, rekonstrüksiyonların imalatıyla bu alandaki tüm fonksiyonları yerine getiriyoruz.

Şirketler grubumuz, Cezeri’nin çalışmalarını çağdaş Dünyaya ve genç kuşaklara tanıtmayı bir misyon edindi. Türk – İslam Medeniyeti’nin bu sıra dışı bilim insanı, Leonardo Da Vinci gibi birçok kişiye esin kaynağı olarak İnsanlığın Bilim – Kültür mirasında özel yerini almıştır.

 

Her ile Bir Tekhnelogos Ormanı Projesi

Kağıt baskıları ortadan kaldıran ZetaCAD ve DİPOS gibi dijital çözümlerle ülkemizde yılda 6000 ağacı kesilmekten kurtaran Tekhnelogos, çocuklarımızın ve ülkemizin geleceği için 7000 sarı çam ağacı dikerek yeni bir çevreci uygulama başlattı. Bayburt İli Aydıntepe İlçesi Erikdibi Köyü civarında ilk olarak başlatılan fidan dikim çalışmalarına İlçe Kaymakamı, Belediye Başkanı, İlçe Jandarma Komutanı ve Tekhnelogos yetkilileri katıldılar. Ayrıca bu faaliyet kapsamında geliştirdiği teknolojilerin uygulandığı her ilde bir “Tekhnelogos Ormanı” oluşturmayı hedefleyen şirketimiz Türkiye genelinde 3250 kullanıcısına çam fidanı göndermiştir.


Tekhnelogos Kitaplığı

Ekim 2008 yılından beri Bilim ve Sanat Vakfı ile birlikte yürütmüş olduğumuz bilgi, inanç ve sanat temellerinin özgürce araştırıldığı, yetenekli bilim ve düşünce insanlarına katkıda bulunmak amacı ile BSV bünyesinde 2000 den fazla yayını barındıran Tekhnelogos Kitaplığı kurulmuştur. BSV Kütüphanesine http://kutuphane.bisav.org.tr:8080/ adresinden ulaşılabilir.