Deponun yeni patronu

E-ticaret depolarının ve üçüncü parti lojistik depolarının hamarat işçileri olan Robee’ler, depo içerisinde sorunsuz çalışabilmeleri için tüm depoyu bilen ve gören bir üst aklın yönetimine ihtiyaç duyarlar. Bu yönetici, Warehouse Execution System (WES) olarak nitelendirdiğimiz BeeSmart yazılımımızdır. BeeSmart, müşteri siparişlerini, toplama ve elleçleme istasyonlarını, raflardaki ürün bilgilerini ve en önemlisi tüm robotların konumlarını ve hareketlerini bilen ve kontrol eden çok geniş bir depo yöneticisidir.

  • Görev komuta BeeSmart’ta

    Çeşitli türde ürünler içeren bir sipariş, mevcut Depo Yönetim Sistemi veya ERP’leri aracılığıyla BeeSmart tarafından alınır alınmaz, optimize edilmiş sipariş grubundaki bir toplama istasyonuna atanır. Siparişteki her bir öğe için bir Robee’ye toplama görevi verilir. Tüm bu görevler BeeSmart’ın kalbindeki yapay zekâ yardımıyla optimum ölçekte yapılır. Müşteri sipariş düğmesine bastıktan birkaç dakika sonra Robee’ler siparişi hazırlamaya başlar.

  • Deponuzun dijital ikizi

    BeeSmart’ın en önemli özelliği simülasyon kabiliyetidir. Deponun dijital ikizine sahip yazılım sayesinde yapılması planlanan en ufak değişiklik bile önceden simüle edilerek denetlenebilir. Daha fazla toplama istasyonu kurma, daha fazla personel çalıştırma, yeni raf sistemleri ekleme, Robee’lerin sayısını artırma, depoya yeni alanlar ekleme, depodaki akış yönlerini değiştirme veya yeni bir vardiya başlatma, yeni bir ürün kategorisi ekleme veya düşürme gibi akla gelebilecek her değişiklik BeeSmart sayesinde pratik biçimde planlanabilir.