Siz tasarlayın ChimneyMaster hesaplasın

ChimneyMaster, bir veya birden fazla yakıcı cihazın EN-13384 standardına uygun hesabını hızlı ve güvenilir bir şekilde yapabileceğiniz kullanımı kolay bir baca hesap programı. Bu standardın içerisindeki tüm şartları ve hesaplama adımlarını bünyesinde barındıran program , baca firmalarının ihtiyaç duyduğu önemli bir mühendislik hesaplama aracıdır. Manuel yöntemlerle hesaplanamayacak kadar karmaşık olan bu hesaplama yöntemi, tüm yakıt tiplerinde ve yakıcı cihazlarında olası ölümcül tehlikelerin oluşmaması için zorunlu tutulan bir uygulama. Atık gazın (duman) güvenli ısı ve basınçla atmosfere bırakılması için gerekli termodinamik ve akışkan dinamiği koşullarının sağlanması önemlidir. ChimneyMaster yenilikçi yapısı ve kullanıcı dostu arayüzü ile bu alanda rakiplerinin önüne geçiyor.

 • LOREM

  ZetaCAD ile proje telifi CAD programlarına göre 10 kat daha hızlıdır.

 • LOREM

  Projelerinizi hatasız telif edin. Tüm hatalarınızı ZetaCAD yapay zekası görüp uyarsın.

 • LOREM IPSUM

  Tüm hesaplar ve kontroller sizin yerel şartnamenize uygun olarak otomatik olarak yapılır.

 • LOREM IPSUM

  Binanızı ve tesisatınızı 3 boyutlu olarak inceleyin. Müşterinize gösterin, fark yaratın.

 • Baca hesabı şimdi daha kolay

  Chimneymaster, yenilikçi arayüzü ile kullanıcıların baca hesabını hızlı ve kolaylıkla yapabilmelerini sağlamak için tasarlandı. EN-13384 standardı ile yapılan baca hesabı, tüm baca değerlerinin girildiği art arda formlar ile oluşturuluyor. Bacaya bağlanan cihazların seçimi ile başlayıp, bağlantı parçaları ve baca dikeyi ile devam ederek en sonunda baca ağzı ekipmanı ile sonlanıyor. ChimneyMaster, tek cihazlı bacalar veya birden çok cihazın bir bacaya bağlandığı sistemlerde (Kaskad, Ortak Bağlantılı Bacalar) EN-13384 standardının gerektirdiği asgari bilgiler ve baca hesabı için gerekli ölçüler girildikten sonra tek bir butonla hesabın sonucunu ve doğruluğunu gösteriyor.

 • E-İmza entegrasyonu

  ChimneyMaster, standarda uygun ve doğru verilerle oluşturulmuş baca hesap raporunu PDF formatında sunarken, kendi e-imzası ile verinin güvenliğini garanti altına alır. Diğer programlarda bulunmayan bu özellik sayesinde, baca programında oluşturduğunuz tüm raporlar değiştirilemez hale gelmektedir. Baca programı içerisinde yapılan tüm hesaplamalarda, kullanılan verilerin doğruluğunu ve hesap raporunun kontrolünü kolaylaştırırken, bu raporun herhangi bir onay merciine gönderilmesi durumunda raporun da güvenilirliği sağlıyor. Bugüne kadar hiçbir baca programında yer almayan e-imza entegrasyon uygulaması, özellikle ülkemizde uygulanan baca sistemlerini kayıt altına alarak, geriye dönük incelenebilecek güvenli bir kanıt oluşturuyor. Program sayesinde ilgili tasarımı kimin yaptığı, montajının kim tarafından uygulandığı ve hatta raporu kimin kontrol ederek onayladığı görülebiliyor. Bu girilen bilgilerin e-imza ile desteklenmesi sayesinde, ileride kurulacak bir baca yönetim portalinde tüm verilerin güvenli bir şekilde arşivlenmesi sağlanıyor.

İhtiyaç duyduğunuz her şey

Bacayı hesaplayabilmek için, özellikle kazanın ve bacanın teknik verilerine ihtiyaç vardır. ChimneyMaster, üflemeli brulörlü kazandan yoğuşmalı kazana, gaz yakıtından pellet yakıtına kadar birçok seçenek ile binlerce kazan verisini bünyesinde barındırıyor. Yakıcı cihazların yanı sıra cihaz için uygun materyallerde ve çaplarda üretilmiş bir çok baca tipini yine verilerle birlikte içerisinde listeleyebiliyor. Ayrıca bu yakıcı cihaz ve baca tiplerine manuel olarak ekleme yapılabiliyor. Eklenen tüm baca ürünleri kişisel veri tabanınızda tutuluyor ve istenildiği zaman, istenilen yerden erişilerek baca tasarımında kullanılabiliyor.