Doğalgaz sektöründe devrim

Dijital Proje Onay Sistemi (DİPOS), manuel sistemde 20 gün süren doğalgaz proje onay sürecinin yalnızca bir gün içinde tamamlanmasını sağlayan dijital bir devrim. Tüm Türkiye’de kullanılan Dipos, ZetaCAD ortamında tasarlanmış doğalgaz tesisat projelerinin onay sürecinin, gerekli belge akışıyla birlikte e-imza tabanlı olarak yönetildiği büyük bir sistem. Dipos, gaz dağıtım şirketi, proje mühendislik ofisi, gaz abonesi gibi doğalgazın tüm aktörlerini bir araya getiriyor ve aralarındaki veri akışının eksiksiz  şekilde tamamlanmasını sağlıyor. Dipos, proje onayının ardından tesisatın kontrol ve gaz açma işlemlerini de mobil uygulaması aracılığıyla yönetebiliyor.

 • HIZ KAZANIN

  Dipos ile Proje Onay süreci 20 gün değil sadece 1 gün. Bir mühendis Dipos sayesinde günde 300 proje kontrol edebilir.

 • HATASIZ ONAY

  ZetaCAD desteği sayesinde teknik hatası olmayan projeler ve eksik belge kontrolü ile hatasız bir dosya.

 • E-İMZA DESTEĞİ

  Tüm onaylar e-imza ile yapılır, hiçbir proje veya belgenin kağıt baskısı alınmaz. Dipos bugüne kadar 25 binden fazla ağacı kurtardı.

 • ÇEVRİMİÇİ KALIN

  Dipos ile proje onay ve tesisat kontrol süreçleri tamamen çevrimiçi. Her türlü bilgiye anında ulaşabilirsiniz.

 • Dipos: 360 derece hizmet

  Dipos, bir doğalgaz projesinin ZetaCAD ortamında telifinden sonra, tesisatın gazının açılmasına kadar geçen sürede tüm işlemleri online ortamda yönetir. Sisteme gönderilen proje, gerekli ek evraklarla birlikte e-imzalı bir dijital dosya haline gelir. Dosya, ilgili gaz dağıtım şirketinin abone yönetim sistemi ile entegrasyon halinde kontrol edilir, yönetilir ve onaylanır. Onayın ardından yine Dipos üzerinden verilen randevu ve tesisat kontrol hizmeti ile gaz açma işlemi gerçekleştirilir. Dipos, tüm bu süreci akıllı algoritmalarla, en az insan müdahalesiyle otomatik olarak gerçekleştirir ve abonelerin gaza kavuşmaları için gereken resmi işlemler bir günde tamamlanır.

  Dipos’un sağladığı tüm bu avantajlar doğalgaz sektörünün standardı haline gelmiştir. Ülkemizde 95 gaz dağıtım şirketinde aktif olan platform 8 bin mühendislik firması tarafından kullanılmaktadır. Açıldığı günden bu yana sistem üzerinde 7 milyondan fazla proje dosyası onaylanmıştır.

 • Dipos Mobile ile sahadayız

  Dipos Mobile, proje onayının ardından aboneye gaz tedarikinin başlaması için gerekli tesisat kontrolünün yapılabilmesi için geliştirilmiş mobil bir saha uygulamasıdır. Proje firmasının Dipos üzerinden aldığı online randevu sonrası tesisat mahalline gelen, hiçbir basılı evrak veya dosya taşımayan kontrol mühendisi, uygulama aracılığıyla tesisat projesinin tüm teknik bilgilerine ve çizimlerine ulaşarak tesisatın projeye uygunluğunu kontrol eder. Uygun görülen tesisatlara gaz akışı sağlanırken, sistem üzerinden onayları verilerek faturalama başlatılır.

Dipos ile çevrimiçi doğalgaz poliçeleri

İlgili mevzuat gereği, doğalgaz tesisat kurulumlarının çeşitli risklere karşı sigortalanması zorunludur. Doğalgaz tesisat poliçeleri, aboneleri işin tamamlanmasına karşı koruyan önemli bir unsur olarak doğalgaz proje dosyalarının ayrılmaz bir parçasıdır. Dipos, 360 derece hizmet anlayışıyla doğalgaz poliçelerini sigorta firma entegrasyonları ile online ortama taşır. Tesisat özelliklerine göre poliçelerin otomatik oluşturulmasını ve dijital poliçe evrakının dosyaya eklenmesini sağlayan Dipos, bu sayede karmaşık poliçelendirme sürecini kolaylaştırıyor.