Tarihe yön veren aktör: Ticaret

Kimi düşünürler, insanlık tarihini doğru okumak için öncelikle ticaretin tarihini bilmek gerektiğini söylüyor. Çünkü ticaret yalnızca iktisadın bir parçası değil; insan ilişkilerinin, keşiflerin, sömürgeciliğin ve savaşların da ana unsurlarından. Tarihteki en büyük uygarlıklardan bazıları ticaret yollarına hâkimiyetlerinden dolayı uzun zaman ayakta kaldığı gibi, birçoğu da bu hâkimiyeti yitirdiği için çöktü. İnsanlık için böylesine vazgeçilmez olan ticaret, asırlar boyunca pazar yerlerinde, çarşılarda, limanlarda gerçekleşti. Fakat bugün, belki de hepsini nostalji öğesine çevirecek yeni bir ticaret çağının eşiğindeyiz. Akıllı telefonlar ve bilgisayarlar sayesinde yalnızca birkaç dakika içinde binlerce kilometre ötedeki bir satıcıya uğrayarak telefon kılıfından antika duvar saatine kadar istediğimiz ürünü satın alabiliyoruz. Bu yeni ve çığ gibi büyüyen sisteme e-ticaret deniyor.

 • Yeni bir ticaret, yeni bir dünya

  E-Ticaret, mal ve hizmetlerin çevrimiçi olarak internet üzerinden alınıp satıldığı bir ticaret sistemi. Bu sistem sadece günlük yaşamın en temel faaliyeti olan mal ve hizmetlerin takasını değiştirmiyor; buna bağlı olarak para ve finanstan lojistiğe, pazarlamadan üretime kadar alışverişi çevreleyen tüm ekosistem değişiyor. Maliyet düşürücü, nitelik artıran, hız sağlayan yüksek teknoloji ürünlerimizle biz de e-ticaret ekosistemine destek veriyoruz.

 • Yoğun bir tecrübe: Babil.com

  Tekhnelogos grup şirketlerinden Libronet’in bir markası olan Babil.com, bir online kitap satış sitesi olarak 2014’ten beri kitapseverlere nitelikli hizmet sunuyor. Bu deneyimin kazandırdığı tecrübeyle e-ticaretin bütün alanlarına dokunduk, ekosistemin ihtiyaçlarına dair geniş bir bakış açısı kazandık. E-ticaret ekosisteminde, pazarlama ve akıllı lojistik ürünleri açısından geliştirmeye açık birçok alan keşfederek Babil.com sayesinde kazandığımız geniş saha tecrübesini teknolojik faaliyetlerimizle entegre ettik.

 • Zamana meydan okuyan lojistik

  E-ticarete hizmet eden lojistik süreçler, konvansiyonel lojistik metotlarından tamamıyla farklı. Bir e-ticaret deposu arı kovanına benzer; milyonlarca çeşit ürün barındırabilir ve teslimatlar yalnızca bir adet ürün içerecek kadar küçük olabilir. Ürün çeşidi sayısı ile siparişte yer alan ortalama ürün sayısı arasındaki potansiyel fark, e-ticaret deposunun gerilimini temsil ediyor. İlaveten, müşteri beklentileri doğrultusunda depolar üzerindeki “gün içinde teslimat” baskısı günden güne artıyor. Büyüyen e-ticaret hacmini karşılayacak yeni teknolojileri üretmek için Tekhnelogos olarak enerjimizi yapay zekâ ve robotik kullanımına harcıyoruz.

 • E-ticarette yapay zekâ devrimi

  Ürün geliştirme stratejimizin merkezine yapay zekâyı yerleştirdiğimiz için e-ticaret ürünlerinde de yapay zekânın imkânlarından sonuna kadar faydalanıyoruz. Çünkü hızla büyüyen e-ticaret pazarında karşılaşılacak lojistik krizlerin ancak yapay zekâ ve robotik desteğiyle aşılacağına inanıyoruz. Bunun gereği olarak da yapay zekâ destekli lojistik robotları ile yine yapay zekâ destekli pazarlama araçları geliştiriyoruz.

 • Sosyalleşen dünyada yeni ufuklar

  İnternetin genel karakterini çevrimiçi sosyal ortamlar oluşturuyor. Bu ortamların zamanla diğer internet tabanlı faaliyetlerle daha işbirlikçi bir yapıya kavuşmaları ve e-ticarete reklam imkânı sağlamanın ötesinde onunla entegre olmaları da bekleniyor. Çevrimiçi sosyal ortamlar, kullanıcıların ürün ve hizmetler hakkında yorum yapmasıyla sınırlı kalmayıp doğrudan alışveriş imkânları sunacak. Bu imkânları çoğaltmak ve e-ticaret dünyasına alternatif açılımlar kazandırmak için durmaksızın çalışıyoruz.

 • Finans teknolojisi ve kripto para

  Yakın gelecekte e-ticareti bekleyen en önemli değişimlerden birisi, kripto para ve diğer yenilikçi finans sistemleriyle gireceği entegrasyon süreci olacak. Bu sürecin, e-ticareti yeni finans düzeninin baş aktörü haline getirmesi kaçınılmaz görünüyor. Hızla yaklaşan köklü değişimlerin altyapısını kurmak için başka birçok alanda olduğu gibi BlockChain ve kripto para teknolojilerinin e-ticarete entegrasyonuyla ilgili çözümler üzerinde çalışıyor; cüzdan sistemlerine ödeme özelliklerinin yanında lojistik kabiliyetler kazandıracak metotlar geliştiriyoruz.

 • Emre Odabaşı Ürün Yöneticisi

  Bugün, bir şirketin satış ve kârlılığı artırmak için dijital bir alan kullanmaması düşünülemez. Bağımsız, serbest çalışan küçük işletmelerden dev şirketlere kadar herkes mal ve hizmetlerini çevrimiçi olarak geniş ölçekte satma olanağına sahip. Çevrimiçi ticaretin daha da büyüyeceği önümüzdeki dönemde, sürekli gelişen ve yenilenen yazılım ve donanım çözümlerini kullanmayan işletmelerin sürdürülebilir olmaları çok zor. Bu sorunların önüne geçmek ve e-ticaret ekosistemi içinde alternatifler oluşturmak için, büyük verinin kullanılmasından robotik uygulamalara kadar katma değeri yüksek çözümler üretiyoruz.

E-Ticaret Ürünlerimiz
BiVendor

Tedarikçilerin tek bir ekrandan tüm pazar yerlerinde ürün satışı, sipariş takibi ve stok yönetimi gerçekleştirebilecekleri bir entegratör yazılımıdır.

Ayrıntılar için tıklayın.

 • Robee

  E-Ticaret depolarında siparişlerin hızlı, doğru, güvenli ve ekonomik bir şekilde paketlenmesini sağlayan depo otomasyon robotudur. tıklayın.

 • BeeSmart

  E-ticaret depolarındaki toplama ve elleçleme operasyonlarını ve Robee robotlarını yöneten akıllı depo uygulama üst yazılımıdır. tıklayın.

E-Ticaret Ar-Ge Projelerimiz
 • MindWeb Tavsiye Motoru

  E-ticaret sitelerinde müşterilere satın alabilecekleri ilgi alanlarına uygun ürünleri tavsiye olarak sunan yapay zeka destekli bir yazılımdır.

  Ayrıntılar için tıklayın.

 • ETicaret Altyapısı

  Perakende satıcılarının ürünlerini pazar yerlerinin yanısıra kendi e-ticaret sitelerinde satabilmelerini sağlayan bir yazılım altyapısıdır.

  Ayrıntılar için tıklayın.