Her alanda katma değer üretiyoruz

Bir teknoloji ve Ar-Ge şirketi olarak ürün geliştirme konusundaki tecrübe ve becerimiz, köklü ticari ve kültürel vizyonumuzla paralel ilerliyor Ana şirketimiz Tekhnelogos’un ürün geliştirdiği mecralarda derinlikli bilgiye sahip olmak için grup şirketlerimiz aracılığıyla çok çeşitli hizmet faaliyetleri yürütüyoruz. Grup şirketlerimiz, farklı ortaklık ve muhasebe yapılarıyla yatırım fonlarına da ayrışmış yatırım fırsatları sunuyor. Ar-Ge faaliyetlerimize ticari destek ile alan bilgisi ve tecrübesi sağlamak, temiz enerji gibi öncelikli alanlarda insan odaklı yatırımlar yapmak, düşük kâr getirisine rağmen sürdürülmesi gereken kültürel faaliyetleri desteklemek, çalışan hisselendirme veya yatırımcı ortaklıkları için spin-off yapılar sağlamak, grup şirketlerimizin öncelikli hedefleri arasında geliyor.

 • Sigorta ile teknolojiyi buluşturduk

  Sigorta şirketimiz Üç Elma, poliçelendirme faaliyetleri için teknolojik altyapıların kullanılabildiği katma değerli hizmetler sunuyor. Poliçe üretimi konusunda ilk sıralarda olan Üç Elma, 2008 yılında Türkiye’de çevrimiçi ortamda tamamen insansız ilk otomatik sigorta poliçesinin kesilmesini sağladı. Kuruluşundan beri Tekhnelogos’un işlettiği proje onay sistemlerinde poliçelendirme ihtiyaçlarının iş akış sistemleriyle entegre biçimde otomatik olarak yerine getirilmesini sağlayan Üç Elma, hâlihazırda sağlıktan trafiğe kadar birçok dalda poliçe hizmeti sunuyor.

 • Güneş enerjisinde sınırları aşıyoruz

  Güneş enerjisi yatırımlarıyla Türkiye’nin temiz enerji üretimi ve kullanımını destekleyen grup şirketlerimiz BetaGes, AlfaGes ve UranusGes, kurulu gücü 5 Megawatı aşan santrallere sahip. Güneş ve rüzgâr enerjisini odağına alan enerji grubu şirketlerimiz, küresel ısınma problemine karşı fosil yakıtlar yerine temiz enerjinin kullanılması için gelişen vizyona destek veriyor. Temiz enerjinin ülkemizde üretilmesini sağlayacak teknolojinin altyapısını oluşturmak için gerekli saha bilgisine ise yatırımlarımızdan kazandığımız tecrübeyle ulaşmayı hedefliyoruz. Enerji grubu şirketlerimiz, çeşitli yatırım ortaklıklarının da yardımıyla 25 Megawatt’lık kurulu güce ulaşma amacıyla gece gündüz çalışıyor.

 • İlk spin-off şirketimiz: Makhina Robotics

  Tekhnelogos olarak, Ar-Ge ürünlerini ticarileştirirken bağımsız spin-off şirketler de kuruyoruz. Bu yöntemle, ilgili ürüne yatırım yapacak fonlara ana şirketten ayrılmış bir ortaklık yapısı sunuyor,ürünün geliştirilmesinde emeği olan çalışanlara da hisselendirme yapıyoruz. Bu çerçevede, özellikle e-ticaret lojistiğine endüstri 3.0 vizyonuyla robotik ve yazılım çözümleri sunmayı hedefleyen ilk spin-off şirketimiz Makhina Robotics, bağımsız faaliyetlerine başladı. Tekhnelabs Ar-Ge merkezinde geliştirilen Robee ve Beesmart ürünlerinin pazarlama, satış, kurulum, özelleştirme, entegrasyon ve bakım hizmetlerini verecek olan Makhina Robotics, önümüzdeki dönemde kendi çekirdek Ar-Ge ekibi ile robotik ürün gamını genişletme amacıyla yeni ürün geliştirmelerine bağımsız olarak devam edecek. Türkiye, Ortadoğu ve Avrupa pazarını hedefleyen Makhina Robotics, uluslararası gücünü büyütmek amacıyla başlattığı Avrupa merkezli pazarlama faaliyetlerine ek olarak, 2022 yılından itibaren Ar-Ge faaliyetlerinin de bir kısmını Avrupa’da sürdürecek.

 • Bir tecrübe hazinesi: Babil.com

  En önemli faaliyet alanlarımızdan biri olan e-ticaret mecrasında lojistik robotlarından tavsiye motorlarına kadar birçok ürün geliştiriyoruz. Bu mecradaki ürün geliştirme faaliyetlerinde hızlı ve etkili sonuçlar almamızı sağlayan etkenlerin başında, e-ticaret alanında doğrudan saha tecrübesine sahip olmak geliyor. Grup şirketlerimizden Libronet çatısı altında kurduğumuz online kitap satış sitesi Babil.com, sektörünün öncü aktörlerinden biri konumunda. Robee ve BeeSmart gibi ürünleri geliştirmemizi sağlayan süreçlerde, Babil.com için lojistik ve e-ticaret altyapıları kurmanın kazandırdığı tecrübelerden çok faydalandık. Öte yandan, İngiltere merkezli Grand Bazaar Orient şirketimizle de UK’da faaliyet gösteren çeşitli pazar yerlerinde e-ticaret hizmeti sağlıyoruz. BiVendor, MindWeb, E-Tİcaret Mobil Uygulama gibi birçok ürünümüzün arkasında yer alan iş zekâsını bu tecrübelerle şekillendiriyoruz.

 • Babil Kitap yayıncılık dünyasında önemli adımlar atıyor

  Libronet çatısı altında Babil Kitap markasıyla yürüttüğümüz yayıncılık faaliyetlerimiz, ülkemizin kültür dünyasına önemli katkılar sunmayı hedefliyor. Babil Kitap, başlangıçta Papersense etiketiyle gerçekleştirilen yayınlardan sonra bilim, felsefe, tarih, edebiyat ve çocuk alanlarında önemli eserler üretmeye başladı. Babil Kitap’ın şimdilik 15 eserden oluşan koleksiyonu 2021 yılı sonunda 50 kitaba ulaşacak. Kültür dünyamızı zenginleştirmesini umduğumuz, dünyada ses getiren birçok önemli kitabın çeviri faaliyetleri devam ediyor.Öte yandan, sahasında uzman yerli yazarların telif eserlerini de basmayı sürdüreceğiz.

 • Türkiye’nin e-kitap hikâyesi Calibro ile yazıldı

  Calibro, uluslararası donanım patentine sahip, yerli ve Türkçe yazılımla desteklenmiş bir e-okuyucu olarak ülkemizin e-kitap macerasına önemli bir destek sağladı. Gözü yormayan doğal kağıt hissinde elektronik mürekkep teknolojisi ile okurlara gerçek bir kitap okuma deneyimi sunan Calibro cihazları, grup şirketlerimizden Libronet çatısı altında üretilerek hizmete sunuldu. Calibro e-kitap mağazası da Türk okurların çevrimiçi e-kitap satın aldıkları önemli uğrak noktalarından biri oldu. Tekhnelogos olarak, e-kitap teknolojilerini kitaba yaygınlık, ulaşım kolaylığı ve fırsat eşitliği sağlaması açısından destekliyor, önümüzdeki dönemde bu alandaki Ar-Ge faaliyetlerimizi yoğunlaştırmayı planlıyoruz. Bununla birlikte, yayıncılık markalarımız Papersense ve Babil Kitap da elektronik içeriğin zenginleştirilmesi amacıyla önemli çalışmalar yapıyor. Türkiye’de ilk defa Hüseyin Rahmi Gürpınar’ın külliyatını eksiksiz biçimde latinize ederek elektronik içeriğe kazandırmanın da gururunu yaşıyoruz.

 • Cezeri Müzesi ilham vermeyi sürdürüyor

  Miras projelerimizin en önemlilerinden biri olan İstanbul Cezeri Müzesi, aynı isimli grup şirketimiz tarafından yönetiliyor. Tekhnelogos tarafından desteklenerek üretilen Cezeri ve mekanik tarihi sergi koleksiyonumuzun büyütülmesi için gerekli tüm çalışmalar bu şirket bünyesinde yapılıyor. Basılı, dijital ve çevrimiçi içeriklerin üretim faaliyetleri ile Cezeri ve mekanik tarihinin tüm dünyaya ilham vermesi için planlanan uluslararası sergiler de yine bu şirketin yönetiminde gerçekleşiyor. Öte yandan, çeşitli yayın kuruluşlarının gerçekleştirdiği Cezeri hakkındaki belgesel ve film prodüksiyonlarına da destek veriyoruz. İstanbul Cezeri Müzesi olarak, koleksiyonun sabit bir lokasyonda kalıcı olarak ziyarete açılabilmesi için de girişimlere devam ediyoruz.

 • Doğalgaz süreçlerinde alternatif uygulama: Webcad

  Tekhnelogos olarak teknoloji gelişimlerini ve yenilikçi bakış açılarını her zaman takip ediyoruz. Doğalgaz mühendislik projesi çizimlerinde 2017 yılından bu yana hizmet veren web tabanlı bir uygulama olan “Webcad Proje Onay Sistemi” de bünyemizde gelişimine devam etmektedir. Teknoloji alanında lokomotif olma hedefimizin yanı sıra piyasadaki müşteri memnuniyetini arttıracak yeni fikirler oluşturmak amacıyla farklı altyapı ve mimarilerde çalışan ürünleri, birlikte sahada kullandırmaya çalışyoruz. Bu kapsamdaİstanbul’da doğalgaz proje süreçlerinde hizmet veren Webcad uygulamasını farklı şehirlerde de kullanıma açmak için ekiplerimiz çalışmalarına devam ediyor. Webcad Proje Onay Sistemi’nin İstanbul’daki başarısı, Zetacad ve DİPOS’un tüm Türkiye’deki başarılı teknoloji altyapısı ile birleştiğinde müşteri memnuniyetinde zirveyi zorlayacağımıza inanıyoruz.