Benim güzel evim: Tekhnelogos

Bilim, teknoloji, kültür ve sanat, yaratıcılığın yegâne kaynağı olan yaşamda ortaya çıkar. Bu yüzden Tekhnelogos’u kurumsal bir iş makinesi gibi değil, canlı bir organizma gibi yapılandırıyor, çalışanlarının iş yaşamı kalitesini işin kalitesini belirleyen bir unsur olarak görüyoruz. Tekhnelogos bizim için güzel bir evdir; iş, eğitim, kültür ve eğlence; hepsi bu güzel evin çatısı altında yaşanır. Gerçek evimizin ya da ailemizin yerine geçmeye çalışmaz belki ama o evin sıcaklığı ve güvenini bize yaşatır. Tekhnelogos çalışanlarının her biri önce insandır ve evrensel insani değerler üzerinden iletişim kurarlar.

 • Dünyanın tüm renkleri bir arada

  Teknoloji üretiyor olsak da üretim ortamımız dünyanın tüm renklerine açık. Her şeyden önce karşılıklı saygıya dayalı teşvik edici sosyal bir ortamın oluşmasını sağladık. Öte yandan, sadece işle ilgili unsurları değil, insan hayatını renklendirecek her şeye açık ve dinamik bir ortam bu. Ofis içinde veya ofis dışına uzanan ortak vakitlerdeki birlikteliğimizi ortak zevklerimize hitap eden canlı temaslarla zenginleştiriyoruz. Kültür, sanat, edebiyat, eğlence gibi başlıklarda planlı veya spontan etkinlikler gerçekleştirmekle birlikte, empati ve ötekini anlamaya yönelik fırsatlar yaratmayı çok önemsiyoruz.

 • Özgür ve işbirlikçi şirket kültürü

  Tekhnelogos bir işbirliğidir. İmece, ortak akıl ve birlikteliktir. Şirket kültürümüz hayati önemdeki evrensel değerlerin etrafında canlı bir şekilde kendi kendini inşa eder. Bu değerlerin ilki, özgürlük. Her bir çalışanın kendini gerçekleştirmesi için özgürce düşünmesini, düşüncelerini özgürce ifade etmesini önemsiyoruz. Bir diğer önemli değer; işbirliği. Tekhnelogos ailesine mensup herkes ortak bir akla hizmet ediyor, birbirimizin eksiklerini tamamlamayı kendi eksikliğimizi gidermek olarak görüyoruz. İnsanların anlam dünyaları, yaşam tarzları, dünya tasavvurları, fikir ve düşünceleri bizim için birer yargı konusu değil, bütünlüğümüze yapılan katkıdır.

 • Uluslarüstü bir ekip

  Tekhnelogos’ta, her millet ve kültürden çalışana yer veren, çok sayıdaki yabancı çalışanımızın kendilerini rahat hissettikleri evrensel bir iş hayatı modelimiz var. İnsan kaynakları ofisimiz yabancı çalışanların ülkemize ve kültürümüze uyum sağlamalarına yardımcı olmak için birçok destek sağlıyor; kendilerini misafir değil ev sahibi gibi hissetmeleri için her türlü tedbiri alıyoruz. Global pazar için ürün geliştiren Tekhnelogos’un buna paralel olarak inşa ettiği uluslarüstü ekibimizi en büyük kazanımlarımızdan biri olarak görüyoruz.

 • 7-24 açık bir kampüs

  Tekhnelogos’ta hem çalışıyor hem dinleniyor hem de eğleniyoruz. Ortak alanlarımız zengin bir sosyal yaşam kuracak kadar geniş. Şehir hayatının güzelliklerini ofis içine taşıyan şirin bir kafemiz var. En güzel kahve nasıl yapılır, buğday nedir, ekmek nasıl pişirilir burada öğreniyoruz. Bazen sevdiğimiz bir insanı burada dinliyor, bazen bir sanat performansına şahit oluyor, bazen de mini bir canlı konser dinliyoruz. Oyun oynuyor, film izliyor, sohbet ediyor veya kitap okuyoruz. İster masamızda ister ortak alanlarda çalışıyoruz. Kimi zaman bir yazılım modülünü nasıl geliştireceğimizi toplantı odasında değil, kafede kahvelerimizi yudumlarken konuşuyoruz. Tekhnelogos, haftanın 7 günü 24 saat tüm çalışanlarına açık bir kampüs. Bazı geceler şirkette uyuyacak kadar kendimizi buraya ait hissediyoruz.

 • Milena Novoviç

  I am coming from Montenegro and after completing my University studies in Turkey I started working for Tekhnelogos. Our company gives great opportunities for young people who want to develop their skills and knowledge not just in technology field, but also in science and art. I am really glad having an opportunity to work in such a diverse environment and thanks to all Tekhnelogos team, as a foreigner, I didn’t have any difficulties fitting in the company enviroment. Working dynamics, fantastic ideas and projects, as well the people working in here make Tekhnelogos a great place for me to be.

Tekhnelogos Blog