Geleceği konuşuyoruz

TekhneTalks, geleceğin dünyasında bilim, teknoloji, kültür ve sanatın doğru konumlanması için atmamız gereken adımların tartışıldığı bir ortak akıl platformu. Bu platform çerçevesinde derinlikli konuşmacıları teknoloji ve bilişim topluluğunun üyeleriyle tartıştırmaya paralel olarak,ortaya konan bilgi, inceleme, yorum ve verilerin derlendiği önemli bir içerik sitesini de topluluğun hizmetine sunuyoruz. Yenilikçi, enerjik ve entelektüel yapımızla TekhneTalks’u geleceğe dair heyecan taşıyan herkesin buluştuğu özgür bir platform haline getiriyoruz.

 • Odağımızda bilim var

  Bir teknoloji topluluğunun üyesi olarak teknoloji üretiminin bilimle derinlikli ilişkisini çok önemsiyoruz. Bu yüzden, TekhneTalks platformu teknoloji şirketlerinin Ar-Ge faaliyetlerini bilimsel çalışmalarla paralel yürütmeleri için fırsatlar oluşturmayı hedefliyoruz. Türkiye ve dünya üniversitelerindeki akademisyen ve bilim insanlarının güncel çalışmalarını takip ediyor, bunların teknoloji ekosisteminin gelişimine yapacağı katkıları önemseyerek platformumuzda konuşulmasını sağlıyoruz.

 • Kültür ve sanatın yaratıcı ufku

  Teknoloji, bir ürün geliştirme faaliyeti olmaktan çok, insan odaklı bir gelecek inşasıdır.Kültür ve sanatın yaratıcı ufku, teknoloji üreten mühendisin geliştirdiği ürünün insan deneyimlerinin doğal bir parçası olarak tasarlamasına katkı sağlar. Kültür ve sanat, ürünü bir makine olarak görmeden önce kavramların ilişkisel ağı olarak algılamamızı sağlar. İşte bu yüzden, bilim ve teknoloji kadar kültür ve sanatın da interdisipliner bir çerçevede konuşulmasını önemsiyor, kültür sanat dünyamıza katkı sağlayan birçok önemli ismi platformumuzda ağırlamayı hedefliyoruz.

 • Farkındalık ve işbirliği alanı

  TekhneTalks konuşmalarını her ay Tekhnelogos Altunizade kampüsünde gerçekleştiriyoruz. Alanında uzman ve tecrübeli konuşmacıları ağırlıyor, yaklaşık bir saat süren konuşma boyunca katılımcıların da konu hakkında fikirlerini aktarabileceği bir ortam yaratıyoruz. Bu sayede farklı konuların farklı bağlamlarını gündeme getirerek tartışma ortamında farkındalık yaratılmasını sağlıyoruz. Bununla birlikte, katılımcılar arasında gelişen sosyal paylaşım aracılığıyla işbirliği imkanlarının doğmasına aracılık ediyoruz.

 • Zengin entelektüel içerik: TekhneTalks.com

  TekhneTalks, sadece bir konuşma etkinliği değil, aynı zamanda bir içerik platformu olmak üzere tasarlandı. Tekhnetalks.com üzerinde hem etkinlikleri takip ederek konuşma ve tartışmalar aracılığıyla ortaya çıkan birikime ulaşılabiliyor hem de topluluğumuzun gündeminde olan konularla birlikte geleceğin inşasına yarayan her türlü inceleme, makale, röportaj, dosya, veri haber ve başarı hikayelerinin yer aldığı zengin bir içerikten istifade edilebiliyor. Topluluğumuzun tüm üyelerine açık olan platform, bu ortak akla katılmak isteyen herkesin yazı, görüş ve katkılarını bekliyor.

 • Bilge Bağcı Dijital Pazarlama Sorumlusu

  Tekhnelogos olarak, bilgi çağına katkıda bulunacak bilimsel, kültürel, teknolojik ve sanatsal faaliyetler gerçekleştiriyoruz. Tüm faaliyetlerimizde dijital kanalların sağlamış olduğu imkânlardan yararlanarak ilerliyoruz. Şirketimin bilgiyi bir pazarlama unsuru olarak değil, topluma ve geleceğimize katkı sağlayacak bir yatırım olarak görmesini çok değerli buluyor ve bu yatırımı doğru insanlarla doğru kanalları kullanarak buluşturmaktan keyif alıyorum.

Tekhnelogos Blog

 • Turgay Bakırtaş Editör

  Konuşmak her sorunu çözmüyor belki ama konuşmamak hiçbir sorunu çözmüyor. İletişim araçlarının baş döndürücü ölçüde zenginleştiği bir çağda en çok tartışılan konunun yine iletişim olması, teknolojide ilerlerken başka alanlarda gerilediğimizin nişanesi. Halbuki tüm düşünce tarihi konuşma ve tartışmadan ibaret sayılır. Düşünce ve bilginin paylaşımı, gelişimi ve zenginleşmesi için karşılıklı konuşmaktan daha etkili herhangi bir yol yok. Bunun bilincinde olan Tekhnelogos ailesinin “paylaşarak zenginleşmek” inancıyla harekete geçirdiği TekhneTalks’u bu yüzden çok önemsiyorum.

 • Fırat Demirel Teknoloji Yazarı

  Bugüne dek katıldığım sayısız etkinlikte yüzlerce konuşmacı dinledim. Fakat TekhneTalks’un açık tartışma kültürü unutulmaz bir iz bıraktı hafızamda. Teknoloji ve felsefeyi aynı potada eriten Tekhnelogos’un bu işte de heyecanlı insanları bir araya getirmesi tesadüf olmasa gerek. Umarım bu güzel atmosfer uzun yıllar zihinleri tazelemeye devam eder.